Reklama

Mieszkanka Łomży oszukana w sieci. Chciała kupić multicooker

26/04/2022 11:01

3 tys. złotych straciła mieszkanka Łomży, która chciała kupić w internecie wielofunkcyjne urządzenie do gotowania. Jak to się stało?

Mieszkanka Łomży zgłosiła się do policjantów w miniony weekend.  33-latka jeszcze przed świętami na jednym z portali społecznościowych zainteresowała się ofertą sprzedaży popularnego urządzenia wielofunkcyjnego do gotowania.

- Po wysłaniu wiadomości do sprzedającej, już po kilkunastu minutach odezwała się do niej osoba oferująca tego typu sprzęt kuchenny. Podała cenę urządzenia oraz warunki zakupu. 33-latka przelała na wskazane konto 3 tysiące złotych i otrzymała umowę nabycia sprzętu. Kiedy zapytała o termin dostawy urządzenia usłyszała, że przelew został zablokowany. Sprzedająca zapewniała jednak, że wyśle towar kiedy pieniądze wpłynął na konto. Już wtedy 33-latka podejrzewała, że mogła paść ofiarą oszusta. Gdy przyjrzała się otrzymanej umowie dostrzegła, że dane sprzedającej są zasłonięte kartką, a podpis różni się od danych z przelewu. Zwróciła na to uwagę rzekomej sprzedającej, ale ta tłumaczyła, że umowę oblała kawą. Po tym kontakt z oszustką urwał się - relacjonuje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji.

Reklama

Do chwili obecnej mieszkanka naszego miasta nie otrzymała urządzenia, ani zwrotu pieniędzy.

Policja apelujedo mieszkańców o zachowanie ostrożności i rozsądku przy zakupach internetowych.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości