Reklama

Mniej łóżek dla pacjentów z COVID-19 w łomżyńskim szpitalu. Interna dla osób niezakażonych

18/12/2020 08:00

Szpital Wojewódzki w Łomży zmniejszy liczbę łóżek dla pacjentów zakażonych lub z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Polecenie w tej sprawie wydał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Od najbliższego poniedziałku (21.12) szpital ma zapewnić 195 łóżek "covidowych", w tym 16 intensywnej terapii (11 dla dorosłych i 5 dla noworodków), czyli o 30 mniej, niż obecnie. Dla pacjentów zakażonych lub z podejrzeniem zakażenia zarezerwowanych jest teraz 225 łożek, w tym 16 intensywnej terapii (11 dla dorosłych i 5 noworodkowych).

To nie jedyna zmiana. Jak przekazała nam Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji, od 21 grudnia Oddział Chorób Wewnętrznych będzie w całości (30 łóżek) dedykowany dla pacjentów niezakażonych i bez podejrzenia zakażenia koronawirusem.  Modyfikacja dotyczy również Oddziału Laryngologicznego. Liczba łóżek "covidowych" pozostaje bez zmian, ale zmienia się profil oddziału - będzie on w całości przeznaczony dla pacjentów zakażonych lub z podejrzeniem zakażenia, jako oddział zakaźny.

Reklama

Według danych na dzień 17.12 w całym województwie podlaskim zajętych było 689 z 1613 łóżek dla pacjentów z "COVID-19" i 65 ze 116 respiratorów 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama