Zmniejsza się liczba łóżek covidowych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Zmiany mają wejść w życie od dzisiaj.
Od poniedziałku (11.01) szpital w Łomży ma zapewnić 147 łóżek dla pacjentów zakażonych lub z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Dotychczas placówka musiała zapewnić ich 195. Zmiany wynikają z ostatniej decyzji wojewody podlaskiego.
- W ramach zmniejszenia ilości łóżek Oddział Urologiczny, który tymczasowo funkcjonuje jako Oddział Zakaźny od 11 stycznia br. będzie funkcjonował jako Oddział Urologiczny dla pacjentów niezakażonych i bez podejrzenia zakażenia - poinformowała nas Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektor ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji.
Reklama
To kolejna tego typu zmiana w łomżyńskim szpitalu. Ostatni raz liczba łóżek covidowych została zmniejszona w grudniu ubiegłego roku.