Reklama

Mniej wiernych chodzących na msze.

15/07/2014 08:25

Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego opublikował wyniki badań wiernych za rok 2013. W diecezji łomżyńskiej zanotowano spadek w stosunku do roku poprzedniego.  43,2% mieszkańców diecezji regularnie uczęszcza na niedzielną Mszę świętą, a 19,5% przyjmuje komunię świętą. Jest to niewielki spadek w stosunku do roku poprzedniego.

Diecezja łomżyńska wciąż plasuje się powyżej danych dla całego kraju. W skali Polski regularnie uczęszczających na niedzielną mszę jest 39,1%, a przyjmujących komunię świętą 16,3%.

W ciągu ostatnich 10 lat grupa osób praktykujących regularnie zmniejszyła się o niemal 2 miliony osób.

- Polacy rezygnujący z uczęszczania na niedzielną Eucharystię nie przestają identyfikować się z Kościołem katolickim i pozostawać przywiązane do wiary. Wydaje się, że są to przede wszystkim osoby deklarujące się jako wierzące (wobec głęboko wierzących i niewierzących). Przekazana im wiara okazuje się zbyt mało pogłębiona i wobec konkurencyjnych wartości, które pojawiają się w trakcie modernizacji społeczeństwa polskiego - informuje ISKK.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości