W tym roku nie zostaną utworzone pierwsze klasy technikum w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Tylko kilku uczniów zgłosiło się w rekrutacji. Decyzje dotyczące przyszłości szkoły będą mogły zapaść dopiero na początku przyszłego roku.
Od kilku lat szkołą jest w nieciekawej sytuacji. Problem „Drzewnej” poruszył podczas konferencji prasowej prezydent Czerniawski. Mówił on o możliwym wygaszeniu szkoły lub połączeniu jej z Zespołem Szkół Mechanicznych.
Rok szkolny 2014/ 2015 dla ZSDiG nie wygląda kolorowo. W gimnazjum będą 3 klasy, po jednej na każdy rok. Uczniowie geodezji i technicy ochrony środowiska będą uczęszczać jedynie do klasy drugiej, trzeciej i czwartej. Najgorzej wygląda sytuacja technologów drewna - nie mieli naboru już drugi rok z rzędu, istnieje tylko klasa trzecia.
Aktualnie w „Drzewnej” uczy 25 nauczycieli.