Opłaty za ciepło, które będą musieli ponieść mieszkańcy Łomży w 2022 roku, mają pozostać na obecnym poziomie.
W przyszłym roku sporo, bo aż o 40-50%, mają podrożeć prąd i gaz. Mówi się też o tym, że inflacja prawdopodobnie osiągnie wartość 8 % w skali roku. A co z opłatami za ciepło? Łomżyński MPEC zapewnia, że nie wzrosną.
- Wprowadzana taryfa zakłada wzrost cen ciepła o ok. 6,49%, czyli jest niższa od poziomu inflacji. Zważywszy na okoliczności, w jakich przyszło obecnie MPEC-owi funkcjonować, uważam, że to duży sukces przedsiębiorstwa. Nowa taryfa dla ciepła celowo została przez nas zaplanowana w tym właśnie czasie, po to żeby wykorzystać uchwalone przez rząd obniżenie podatku vat na miesiące od stycznia do marca za energię cieplną. Oznacza to, że koszty ciepła przez te 3 kluczowe dla sezonu grzewczego miesiące (ok. 45 % rocznej produkcji energii cieplnej) będą niższe niż w 2021 roku o 8,5%, co w konsekwencji spowoduje, że koszty ciepła dla mieszkańców Łomży w 2022 roku utrzymają się na poziomie roku 2021 - tłumaczy Radosław Żegalski, prezes MPEC Sp. z o.o. w Łomży.
Reklama
Poprzednia taryfa obowiązywała przez 1,5 roku.