Kryminalni z łomżyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli blisko 250 gramów amfetaminy, ponad 55 gramów marihuany i blisko 50 gramów ekstazy.
Zatrzymani to 33-latek i jego o 5 lat starszy kolega. W ręce policji wpadli w ubiegły czwartek na jednej z posesji w gminie Piątnica.
- Byli wyraźnie zaskoczeni wizytą mundurowych. W domu i w samochodzie 33-latka, policjanci znaleźli narkotyki oraz gotówkę. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to 114 gramów amfetaminy, blisko 58 gramów marihuany i blisko 50 gramów ekstazy. Z kolei w samochodzie 38-latka, znaleziono 134 gramy amfetaminy. W obydwu przypadkach niezawodny okazał się policyjny owczarek Noksa - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Reklama
Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
- Następnego dnia 33 i 38-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Młodszemu z nich dodatkowo przedstwiono zarzut udzielania tych środków. W sobotę, decyzją sądu, mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.
Policja podaje, że mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
zdj. KMP Łomża