Reklama

Dramatyczna sytuacja w Podlaskiem! Nie ma wolnych respiratorów

01/11/2020 21:58

Dziś wieczorem zajęte były wszystkie respiratory dla pacjentów z koronawirusem w województwie podlaskim - wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jeszcze wczoraj wolne były cztery. Jak będzie jutro?

Na 55 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 w niedzielę wieczorem zajęte były wszystkie. Jeszcze  wczoraj wolne były „aż” cztery.

Do 661 wzrosła też w niedzielę liczba zajętych łóżek covidowych w regionie. Obecnie w Podlaskiem przygotowanych jest 951 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji.

Nie tylko respiratory...

W ubiegły piątek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zwrócił  się z apelem do kadry medycznej o zgłaszanie się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego osób chętnych do pracy w placówkach zajmujących się leczeniem pacjentów z COVID-19.

Reklama

- Sytuacja epidemiczna, również w naszym województwie, staje się coraz bardziej poważna. Wzrasta liczba zakażeń SARS-CoV-2 i w związku z tym tworzymy nowe miejsca dla pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji – m.in. szpitale tymczasowe. Chciałbym zwrócić się do Państwa z apelem o to, aby przedstawiciele środowisk medycznych – lekarze, pielęgniarki, ratownicy i inne osoby, które chcę pracować i pomagać bliźnim walczącym z COVID-19, zgłaszali się do Wydziału Polityki Społecznej PUW - mówił w piątek (30.10) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W tym celu można przesłać zgłoszenie na adres: wps@bialystok.uw.gov.pl lub skontaktować się pod numerem telefonu 85 743 92 61.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości