W niedzielę (6.12) zmarł inspektor w stanie spoczynku Andrzej Ryński, były Komendant Miejski Policji w Łomży. Przeżył 61 lat.
Andrzej Ryński rozpoczynał karierę w policji w pionie prewencyjnym. Później był komendantem VI białostockiego komisariatu, oficerem dyżurnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Zastępcą Naczelnika Sztabu w tej samej jednostce. W kolejnych etapach służby był Komendantem Miejskim Policji w Suwałkach, Komendantem Powiatowym Policji w Siemiatyczach i Komendantem Miejskim Policji w Łomży. Po 32 latach służby w policji i pięciu latach dowodzenia łomżyńską komendą, w 2014 roku zdecydował się przejść na emeryturę.