W naszym mieście zlikwidowany został kolejny nielegalny salon hazardowy. Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych. W tym czasie w lokalu przebywała 22-latka. Została przesłuchana.
Funkcjonariusze KAS z Łomży ustalili, że w jednym z budynków w centrum miasta działa nielegalny salon gier hazardowych. Po wejściu do pomieszczenia wyposażonego w monitoring służący do selekcji klientów mundurowi ujawnili 4 automaty do tego typu gier.
Na miejscu przeprowadzono eksperymenty kontrolne, które potwierdziły nielegalny charakter urządzeń. Przebywająca w lokalu 22-letnia kobieta została przesłuchana. Ustalana jest jej rola w procederze.
- Maszyny, a także znalezione podczas przeszukania notatki dotyczące rozliczeń za gry i klucze do automatów zostały zabezpieczone do wszczętego przez KAS postępowania - poinformował st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.Reklama
Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł
Źródło: Podlaska KAS
Zobacz też: Łomża. Funkcjonariusze KAS zlikwidowali salon gier