Reklama

Nieletni chuligani w Łomży. 4 przypadki niszczenia mienia w tym roku

12/10/2021 13:44

Zniszczony metalowy płot przy placu zabaw, podpalony puchar, uszkodzone znaki drogowe i kładka - to "osiągnięcia" dzieci odnotowane przez łomżyńską policję. Najmłodszy nieletni chuligan miał 12 lat.

W tym roku łomżyńska policja zarejestrowała 4 sprawy dotyczące nieletnich chuliganów. Chodzi o osoby w wieku od 12 do 17 lat. 

I tak np. małoletni zniszczyli metalowy płot przy placu zabaw przy ul. Kazańskiej. W tym przypadku mundurowi złożyli do Sądu Rejonowego w Łomży wniosek o odstąpienie od ukarania dzieci ze względu na ich wiek.

W sądzie znalazły się też inne sprawy. 15-letni chłopiec podczas lekcji podpalił puchar. Wykorzystał do tego płyn do dezynfekcji. Inny małoletni, w tym samym wieku, po pijaku jechał hondą. W rezultacie uszkodził renault i dwa słupki ze znakami drogowymi. Wreszcie najnowsza sprawa - zniszczenie kładki na ul. Wesołej za które odpowiadają chłopcy w wieku od 11 do 13 lat. Więcej: Ul. Wesoła. Na nagraniu widać, jak młodzi ludzie niszczą barierkę. Szuka ich policja [FOTO]

Reklama

- Nie było przypadków by małoletni sami się do nas zgłosili. Żaden z nich nie trafił do zakładu poprawczego.  Za sprawy niszczenia mienia odpowiadają częściej chłopcy. Nie widać jednak wzrostu zachowań chuligańskich - podkreśla Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 


 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama