Kobieta wjechała do rowu, mieszkaniec Zbójnej nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, kierowca motoroweru poruszał się całą szerokością chodnika - wszyscy byli pijani.
Łomżyńscy funkcjonariusze zatrzymali kolejnych pijanych kierowców.
- Najpierw policjantów zaalarmowali świadkowie, którzy przed południem w miejscowości Gawrychy w gminie Zbójna zauważyli auto w rowie i siedzącą ma masce samochodu młodą kobietę. Policjanci ustalili, że kierująca suzuki, chcąc zawrócić, wjechała do przydrożnego rowu melioracyjnego. Szybko okazało się też, że 31-latka jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkanka gminy Zbójna jechała mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta od razu straciła prawo jazdy - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Natomiast w Zbójnej kierowca skody nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Dzielnicowy zatrzymał auto do kontroli. W trakcie rozmowy policjant wyczuł od kierowcy alkohol. Na miejsce przyjechali policjanci z drogówki, którzy zbadali 32-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Zbójna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
W Jedwabnem policjanci z tamtejszego posterunku zatrzymali kierowcę motoroweru.
- 43-latek jechał całą szerokością chodnika. Szybko wyszedł powód takiego zachowania. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Jedwabne miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenie - informuje KMP Łomża.
Reklama
W poniedziałek (22.08) rano, policjanci drogówki, sprawdzając trzeźwość jadących Szosą do Mężenina przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 250 kierowców. Wśród nich był 49-letni kierowca mercedesa. Badanie alkomatem mieszkańca Łomży wykazało, że jechał mając prawie promil alkoholu w organizmie. Od razu stracił prawo jazdy. Okazało się, że jeden z jego pasażerów jest poszukiwany za nieopłaconą grzywnę.
Teraz wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Łomża