Kolejne dwie osoby z Łomży zgłosiły tzw. "NOP-y" po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19.
Ostatnie dwa przypadki niepożądanych odczynów poszczepiennych zostały zgłoszone 4 marca. Dwie kobiety z Łomży uskarżały się na łagodne dolegliwości - zaczerwienienie i krótkotrwałą bolesność w miejscu wkłucia.
Dotychczas w Łomży i powiecie zgłoszono siedem przypadków NOP:
Nie wszyscy zgłaszają dolegliwości
Wygląda na to, że tego typu przypadków jest znacznie więcej, jednak nie wszyscy oficjalnie zgłaszają dolegliwości. W ostatnim czasie do naszej redakcji wpłynęły liczne informacje o zaburzeniach stanu zdrowia, których doświadczyli zaszczepieni w Łomży nauczyciele - wiele osób uskarżało się na bolesność w miejscu wkłucia oraz objawy podobne do grypy, czyli szybko nasilającą się gorączkę i ogólne rozbicie. Ustępowały one po kilkunastu lub kilkudziesięciu godzinach od wystąpienia.