Reklama

Nowe niepożądane odczyny poszczepienne w Łomży

05/03/2021 15:07

Kolejne dwie osoby z Łomży zgłosiły tzw. "NOP-y" po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19.

Ostatnie dwa przypadki niepożądanych odczynów poszczepiennych zostały zgłoszone 4 marca. Dwie kobiety z Łomży uskarżały się na łagodne dolegliwości - zaczerwienienie i krótkotrwałą bolesność w miejscu wkłucia.

Dotychczas w Łomży i powiecie zgłoszono siedem przypadków NOP:

  • 2.02.2021 - Łomża - K - zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia
  • 6.02.2021 - pow. łomżyński - K - zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia
  • 17.02.2021 - Łomża - K - zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia
  • 24.02.2021 - Łomża - K - zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia
  • 25.02.2021 - pow. łomżyński - K - zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia
  • 04.03.2021 - m. Łomża - K - zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia
  • 04.03.2021 - m. Łomża - K - zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia

Nie wszyscy zgłaszają dolegliwości

Wygląda na to, że tego typu przypadków jest znacznie więcej, jednak nie wszyscy oficjalnie zgłaszają dolegliwości. W ostatnim czasie do naszej redakcji wpłynęły liczne informacje o zaburzeniach stanu zdrowia, których doświadczyli zaszczepieni w Łomży nauczyciele - wiele osób uskarżało się na bolesność w miejscu wkłucia oraz objawy podobne do grypy, czyli szybko nasilającą się gorączkę i ogólne rozbicie. Ustępowały one po kilkunastu lub kilkudziesięciu godzinach od wystąpienia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama