Reklama

Nowe przypadki koronawirusa w Łomży i powiecie. Zmarły trzy osoby

16/11/2020 11:32

72 nowe przypadki koronawirusa odnotowała w ciągu minionej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. W ostatnich dniach zmarły kolejne 3 osoby z naszego najbliższego regionu

W grupie 72 osób z dodatnimi wynikami jest 50 osób z Łomży i 22 z powiatu łomżyńskiego. 

W weekend PSSE odnotowała 3 zgony. To:

  • 72-letni mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, był hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży
  • 86-letnia kobieta z powiatu łomżyńskiego, była hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży
  • 79-letni mężczyzna z Łomży, był hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

W kwarantannie przebywają obecnie 1422 osoby (887 - Łomża, 535 - powiat). 

Koronawirus w Polsce:

Dziś resort zdrowia poinformował o 20816 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (3322), mazowieckim (2436), wielkopolskim (2400).  Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 127 osób.

Reklama

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 733 788/ 10 491 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane z województwa: 

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterystu osiemdziesięciu siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 193 osoby z Białegostoku, w tym 1 hospitalizowana,
  • 50 osób z Suwałk, w tym 5 hospitalizowanych,
  • 41 osób z pow. wysokomazowieckiego,
  • 40 osób z pow. białostockiego, w tym 3 hospitalizowane,
  • 31 osób z pow. siemiatyckiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 23 osoby z pow. monieckiego, w tym 4 hospitalizowane,
  • 22 osoby z pow. hajnowskiego, w tym 5 hospitalizowanych,
  • 18 osób z pow. bielskiego, w tym 3 hospitalizowane,
  • 17 osób z pow. grajewskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 15 osób z pow. suwalskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 15 osób z pow. augustowskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 9 osób z pow. sokólskiego, w tym 3 hospitalizowane,
  • 6 osób z pow. kolneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 5 osób z pow. sejneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 2 osoby z pow. zambrowskiego.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 19128 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 571 osób (w sumie 6254): 211 z pow. bielskiego, 127 z pow. monieckiego, 109 z pow. siemiatyckiego, 52 z pow. sokólskiego, 48 z pow. sejneńskiego, 21 z pow. wysokomazowieckiego, 2 z pow. białostockiego, 1 z pow. hajnowskiego.

Reklama

Zgony:

  • To mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec Łomży. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 86 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 72 lat, mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 88 lat, mieszkanka powiatu bielskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 60 lat, mieszkaniec powiatu augustowskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Augustowie. Miał choroby współistniejące.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości