72 nowe przypadki koronawirusa odnotowała w ciągu minionej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. W ostatnich dniach zmarły kolejne 3 osoby z naszego najbliższego regionu
W grupie 72 osób z dodatnimi wynikami jest 50 osób z Łomży i 22 z powiatu łomżyńskiego.
W weekend PSSE odnotowała 3 zgony. To:
W kwarantannie przebywają obecnie 1422 osoby (887 - Łomża, 535 - powiat).
Koronawirus w Polsce:
Dziś resort zdrowia poinformował o 20816 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (3322), mazowieckim (2436), wielkopolskim (2400). Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 127 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 733 788/ 10 491 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane z województwa:
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterystu osiemdziesięciu siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 19128 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 571 osób (w sumie 6254): 211 z pow. bielskiego, 127 z pow. monieckiego, 109 z pow. siemiatyckiego, 52 z pow. sokólskiego, 48 z pow. sejneńskiego, 21 z pow. wysokomazowieckiego, 2 z pow. białostockiego, 1 z pow. hajnowskiego.
Zgony: