Reklama

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem

20/11/2020 10:29

O 722 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. W Polsce odnotowano 22464 nowych przypadków.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedmiuset dwudziestu dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 257 osób z Białegostoku, w tym 9 hospitalizowanych,
  • 90 osób z pow. białostockiego, 2 tym 2 hospitalizowane,
  • 65 osób z Łomży,
  • 59 osób z pow. sokólskiego, w tym 4 hospitalizowane,
  • 29 osób z pow. wysokomazowieckiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 27 osób z Suwałk, w tym 8 hospitalizowanych,
  • 24 osoby z pow. augustowskiego, w tym 3 hospitalizowane,
  • 24 osoby z pow. hajnowskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 22 osoby z pow. bielskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 21 osób z pow. łomżyńskiego,
  • 21 osób z pow. monieckiego, w tym 7 hospitalizowanych,
  • 20 osób z pow. grajewskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 20 osób z pow. zambrowskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 20 osób z pow. kolneńskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 10 osób z pow. sejneńskiego,
  • 10 osób z pow. siemiatyckiego, w tym 6 hospitalizowanych,
  • 3 osoby z pow. suwalskiego.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 21359 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Wyzdrowiało kolejnych 195 osób (w sumie 7552): 39 z pow. augustowskiego, 38 z Białegostoku, 38 z pow. białostockiego, 37 z pow. sokólskiego, 23 z pow. sejneńskiego, 9 z pow. wysokomazowieckiego, 6 z pow. sejneńskiego, 5 z pow. siemiatyckiego.

Reklama

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku informuje o kolejnych zgonach. 

  • To mężczyzna w wieku 83 lat, mieszkaniec Siemiatycz, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 70 lat, mieszkanka powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 68 lat, mieszkanka Siemiatycz, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 87 lat, mieszkanka powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w Szpitalu w Siemiatyczach. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, hospitalizowany w Szpitalu w Siemiatyczach. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 65 lat, mieszkanka Siemiatycz, hospitalizowana w Szpitalu w Siemiatyczach. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec Suwałk, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 90 lat, mieszkanka Suwałk, hospitalizowana w Szpitalu w Suwałkach. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 88 lat, mieszkanka powiatu suwalskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Suwałkach. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 64 lat, mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 60 lat, mieszkaniec Łomży. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 75 lat, mieszkanka Łomży. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 68 lat, mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 88 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 73 lat, mieszkaniec Augustowa. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 64 lat, mieszkaniec powiatu augustowskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Augustowie. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 80 lat, mieszkaniec powiatu bielskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 72 lat, mieszkaniec powiatu augustowskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Augustowie. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 61 lat, mieszkaniec Białegostoku. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 48 lat, mieszkaniec Zambrowa, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 70 lat, mieszkanka powiatu zambrowskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 73 lat, mieszkaniec powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Grajewie. Miał choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce

Mamy 22 464 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (2679), śląskim (2666), wielkopolskim (2258). Z powodu COVID-19 zmarło 149 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 477 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 819 262/ 12 714 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości