Członkowie łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska spotkali się wczoraj po południu w Domku Pastora na VIII Walnym Zebraniu Członków, podczas którego dokonali wyboru nowych władz oddziału. Prezesem łomżyńskiej "Wspólnoty" na kolejną kadencję ponownie została Hanka Gałązka.
W tym roku minęła czteroletnia kadencja władz łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Z tego względu jego członkowie musieli dokonać wyboru władz na kolejne cztery lata. Uczynili to po wysłuchaniu sprawozdania ustępującego zarządu.
Niespodzianki nie było. W rozpoczynającej się następnej kadencji pracami Stowarzyszenia w Łomży w dalszym ciągu kierować będzie Hanka Gałązka. Jej najbliższymi współpracownikami w zarządzie "Wspólnoty" wybrani zostali: Sławomira Cieślik, Elżbieta Gadomska, Emilian Kudyba, Małgorzata Pietrusewicz, Józef Przybylski i Czesław Rybicki.
W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Marian Jan Czerski, Krzysztof Domalewski oraz Bernard Szymański, a delegatami na IX Zjazd Krajowy Stowarzyszenia Wspólnota Polska oprócz Hanki Głązki, Czesława Rybickiego i Sławomira Zgrzywy zostali wybrani Czesław Filipowicz, Sebastian Jaworowski, Emilian Kudyba, Józef Przybylski, Bernard Szymański.
Po zakończeniu zebrania uczestnicy wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.