O 22 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem informuje dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. Zmarły kolejne 4 osoby.
Pozytywne wyniki otrzymało 11 mieszkańców Łomży i 11 mieszkańców powiatu. 3 osoby są hospitalizowane, reszta przebywa w izolacji domowej.
W kwarantannie przebywa obecnie 1395 osób (860 - Łomża, 535 - powiat). Łomżyński sanepid odnotował też 162 ozdrowieńców.
Niestety, zmarły kolejne 4 osoby. To 3 starsze kobiety i 1 starszy mężczyzna. Wszyscy byli hospitalizowani w Łomży.
Koronawirus w Polsce
Mamy 19 152 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - informuje dziś resort zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (2442), dolnośląskim (2418), mazowieckim (2272). Z powodu COVID-19 zmarło 70 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 287 osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 752 940/ 10 848 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane z województwa
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięciuset dwunastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 19640 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiało kolejnych 310 osób (w sumie 6564): 97 z Suwałk, 59 z pow. augustowskiego, 47 z pow. siemiatyckiego, 32 z Białegostoku, 31 z pow. suwalskiego, 28 z pow. monieckiego, 9 z pow. sejneńskiego, 7 z pow. białostockiego.