Drogi w regionie są w większości przejezdne. Osoby, które po sylwestrze i nowym roku wracają do domów, muszą liczyć się z utrudnieniami jedynie w kilku miejscach. Lokalnie pojawiają się też marznące deszcze, które powodują gołoledź.
W tym momencie większość dróg w woj. podlaskim jest przejezdna.
Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia występują jedynie w kilku miejscach. Na trasie Grajewo-Mońki w miejscowości Koszarówka samochód wypadł z jezdni, w związku z tym policja wprowadziła w tym miejscu ruch wahadłowy. Z kolei ze względu na roboty drogowe pełnej przejezdności nie ma na odcinkach Zambrów - Wysokie Mazowieckie, m. Osipy Lepertowizna, Zambrów-Bielsk Podlaski m. Wysokie Mazowieckie oraz Szypliszki-Budzisko.
Cierpliwością muszą wykazać się również ci, którzy jadą S8 w okolicach Rzędzian. Policja kontroluje pojazdy poruszające się w kierunku Warszawy. Zablokowany jest prawy pas ruchu.
Ogólnie podróżując warto być czujnym, ponieważ w niektórych miejscach naszego regionu występują marznące opady, które mogą powodować gołoledź.