Reklama

Nowy przypadek koronawirusa w powiecie. Kobieta jest hospitalizowana

28/08/2020 10:34

O pięciu kolejnych przypadkach koronawirusa w regionie informuje w dzisiejszym komunikacie Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród chorych jest starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego, hospitalizowana w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • starsza kobieta z Suwałk, izolacja domowa,
  • kobieta w sile wieku z Suwałk, izolacja domowa,
  • kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,
  • młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,
  • starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego, hospitalizowana w USK w Białymstoku.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1262 potwierdzone przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 12 osób (w sumie 996): dwie kobiety w sile wieku, młoda kobieta, pięć starszych kobiet, mężczyzna w sile wieku i starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu sejneńskiego.

Reklama

Trzydziesty zgon w Podlaskiem

Jednocześnie Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o trzydziestym przypadku wystąpienia zgonu z powodu COVID-19 w województwie podlaskim. 

" To kobieta w wieku 81 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, była hospitalizowana w szpitalu w Łapach. Miała choroby współistniejące. Osoby z kontaktu zostały objęte nadzorem sanitarnym." - czytamy w komunikacie 

Tylko dziś resort zdrowia poinformował o 791 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach: małopolskim (139), mazowieckim (130) i śląskim (104). Liczba zakażonych koronawirusem: 65 480/2 018 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości