Jest warty ponad 800 tys. zł. Specjalny samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP Pniewo.
Strażacy z OSP Pniewo dostali samochód ratowniczo-gaśniczy.
Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, podczas spotkania ze strażakami podkreślał, że nowy samochód w znacznym stopniu podniesie gotowość operacyjną jednostki w Pniewie i tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy i powiatu łomżyńskiego.
Samochód to Volvo FLD3C FL z napędem 4X4. Kosztował ponad 800 tys. zł. Gmina Łomża wyłożyła prawie 200 tys. zł, 300 tys. zł. dorzucił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, kolejne 300 tys. zł. to środki z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. 20 tys. zł dał urząd marszałkowski.




Źródło: Gmina Łomża