Pierwszy uszkodził lusterko i uciekł, drugi nie miał prawa jazdy, trzeci jechał całą szerokością jezdni - w ręce mundurowych wpadło 3 pijanych mężczyzn.
W środę (3.08) łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.
Pierwszy z nich, na wysokości Elżbiecina, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uszkodził lusterko w mijanym aucie. Po kolizji nie zatrzymał się, tylko pojechał dalej.
- Szybko został zatrzymany, bo całą sytuację widzieli policjanci jadący tą trasą. Badanie alkomatem 35-latka wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Mieszkaniec Bydgoszczy od razu stracił prawo jazdy. Odpowie też za popełnione wykroczenie.
Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Piątnicy.
- Policjanci z posterunku zauważyli audi, którego młody kierowca próbował włączyć się do ruchu wyjeżdżając z ulicy Szkolnej. Gdy tylko zobaczył, że obserwują go policjanci gwałtownie przyspieszył. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania i zatrzymali audi do kontroli. Za kierownicą siedział 19-latek, od którego mundurowi wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało u mieszkańca powiatu łomżyńskiego blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Nastolatek przyznał też, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami - relacjonują łomżyńscy policjanci.
Reklama
Trzeciego pijanego kierowcę namierzyli policjanci oddziału prewencji z Białegostoku, którzy akurat wczoraj pełnili służbę w Łomży. Po godz. 19:00, na Szmaragdowej, zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem. Jechał całą szerokością jezdni.
- W trakcie kontroli wyszedł na jaw powód takiej jazdy. Badanie alkomatem 58-latka wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie - podaje KMP Łomża.
Wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Łomża