Pojawiło się nowe zamówienie publiczne na wywóz odpadów z terenu Łomży. Kolejna umowa będzie obowiązywała od kwietnia przyszłego roku do końca marca 2025 r.
Miasto szuka podmiotu, który zajmie się odbiorem i transportem odpadów komunalnych z terenu Łomży do Instalacji Komunalnej w Czartorii.
Zgodnie z wymaganiami stawianymi przez ratusz, wykonawca będzie musiał z zabudowy jednorodzinnej odbierać odpady zmieszane co najmniej 1 raz na 2 tygodnie, papier – co najmniej 1 raz w miesiącu, szkło – co najmniej 1 raz w miesiącu, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe – co najmniej 1 raz na 2 tygodnie, bioodpady – co najmniej 1 raz na 2 tygodnie.
Z kolei od mieszkańców bloków odpady zmieszane mają być odbierane najmniej 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek), papier co najmniej 1 raz na tydzień, - szkło – co najmniej 1 raz na 2 tygodnie, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe – w miarę potrzeb, co najmniej 2 razy w tygodniu, bioodpady – w miarę potrzeb, co najmniej 1 raz w tygodniu.
Oferty można składać do 18 stycznia. Wyłoniony odbiorca pracę zacznie z kwietniem przyszłego roku. Nowy harmonogram wywozu śmieci właściciele nieruchomości mają dostać na co najmniej 5 dni przed terminem rozpoczęcia realizacji usług na rzecz miasta.
Umowa z wybranym podmiotem ważna będzie do 31 marca 2025 r.