Reklama

„Odłóż smartfon i żyj!”. Miasto przypomina o bezpieczeństwie [VIDEO i FOTO]

29/06/2021 14:51

​​​​​​​„Odłóż smartfon i żyj!” – takie napisy pojawiły się przy przejściu dla pieszych w okolicy Placu Niepodległości. Docelowo zobaczymy je w 10 miejscach Łomży.

Akcja  ma przypominać o tym jak ważna jest ostrożność w obrębie przejść dla pieszych.

- Widzimy, że są osoby, które rozmawiają przez telefon bądź też szukają pewnych informacji w internecie przechodząc przez przejście dla pieszych. Wiemy, jak jest to bardzo niebezpieczne  – zauważa prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Pierwsze napisy „Odłóż smartfon i żyj” pojawiły się w pobliżu Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Namalowały je uczennice znajdującej się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4.  Jak przekazuje prezydent Chrzanowski, hasła pojawią się również w 9 innych miejscach naszego miasta:

Reklama
  • Pl. Kościuszki (rondo od ul. Zjazd, drugie przejście od ul. Rządowej)
  • Pl. Kościuszki (od strony ul. Wojska Polskiego)
  • Szosa Zambrowska – od przystanku z ul. Kierzkową
  • Szosa Zambrowska – ul. Rycerska
  • ul. Zawadzka – Por. Łagody
  • ul. Piłsudskiego – ul. Małachowskiego
  • ul. Wojska Polskiego – ul. Polna
  • ul. Giełczyńska – ul. Dworna
  • ul. Zawadzka – ul. Sikorskiego (naprzeciwko Venedy)

Przypomnijmy, że ż 1 czerwca weszły w życie nowe przepisy dla kierowców i pieszych. Od tego czasu pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Kolejną zmianą jest wprowadzenie zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Reklama

fot. UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama