Reklama

Opowiedzieli łomżyniakom o powojennych bohaterach [VIDEO]

04/12/2015 10:12

Około 50 osób zebrało się wczoraj w sali Domku Pastora, by wysłuchać prelekcji o bohaterach państwa podziemnego walczących z komunistyczną władzą po II wojnie światowej. Zebrani obejrzeli też film Michała Wołłejko - "Kazimierz Żebrowski ps. "Bąk" (1901-1949) Szkic biografii".

Przed spotkaniem w Łomży identyczne odbyło się w Szczepankowie. W Domku Pastora z prelekcjami wystąpili Leszek Żebrowski - "Żołnierze Wyklęci. Kim byli, czego chcieli. Powstanie Antykomunistyczne po 1944 roku", dr Wojciech Muszyński - "Narodowe Zjednoczenie Wojskowe na tle innych organizacji antykomunistycznych po 1945 roku" oraz Michał Wołłejko - "Kazimierz Żebrowski ps. "Bąk" (1901-1949) Szkic biografii".

Na spotkanie przybył także wyróżniony niedawno nadanym tytuł Honorowego Obywatela Łomży Mieczysław Bruszewski, również bohater tamtych lat, który do 1957 roku przebywał za to w więzieniu.

Reklama

Zapraszamy do obejrzenia naszych relacji video ze spotkania w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości