Od 18 lipca 2020 roku obowiązywała będzie nowa taryfa dla ciepła, która zakłada wzrost cen o ok. 3,8%. - Byliśmy zmuszeni złożyć wniosek taryfowy na podstawie istniejącej koncesji - czyli na podstawie produkcji ciepła w 100% z kotłów węglowych - informuje Radosław Żegalski, prezes zarządu MPEC w Łomży Sp. z o.o. Po zakończeniu procedowania zmiany koncesji, czyli po wpisaniu do niej nowego kotła biomasowego - MPEC będzie kalkulował następną taryfę z uwzględnieniem nowego kotła biomasowego.
Poniżej publikujemy oświadczenie Radosława Żegalskiego, prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży:
OŚWIADCZENIE
Nowa taryfa dla ciepła zostanie wprowadzona od 18 lipca 2020 roku. Wzrost cen wynosi ok. 3,8%. Zgodnie z obowiązującym prawem musiała być ona skalkulowana na podstawie obowiązującej MPEC koncesji na wytwarzanie ciepła, wydawanej przez Urząd Regulacji Energetyki. Spółka złożyła wniosek o zmianę tej koncesji do URE jeszcze we wrześniu 2019 roku w związku z budową nowego kotła na biomasę. Inwestycja jednak nie zakończyła się w terminie i byliśmy zmuszeni złożyć wniosek taryfowy na podstawie istniejącej koncesji - czyli na podstawie produkcji ciepła w 100% z kotłów węglowych. Po zakończeniu procedowania zmiany koncesji, czyli po wpisaniu do niej nowego kotła biomasowego - MPEC będzie kalkulował następną taryfę z uwzględnieniem nowego kotła biomasowego.
Jednocześnie informujemy, że gdyby obecnie wprowadzana taryfa skalkulowana została z uwzględnieniem nowego kotła - nastąpiła by obniżka cen ciepła o 4%
Prezes Zarządu
Radosław Żegalski
