Policjanci z KMP w Łomży zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierowców. To 19-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Z policyjnej relacji wynika, że pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w niedzielę po 21 w Nowogrodzie.
- Policjanci z miejscowego posterunku i Śniadowa zatrzymali tam do kontroli kierowcę bmw, który zignorował znak STOP. W trakcie rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 19-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy - relacjonuje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji.
Reklama
Druga nietrzeźwa wpadła już po północy.
- Policjanci z drogówki jadąc przez Nowogród zauważyli opla, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Chwilę później podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta od razu straciła prawo jazdy.
Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany 19-latek odpowie dodatkowo przed sądem za popełnione wykroczenia.
zdj. KMP w Łomży