Dwóch nieletnich braci pobiło na boisku w gminie Piątnica 15-latka i jego o 3 lata młodszego kolegę. Powodem było pisanie sms-ów do dziewczyny, która podobała się jednemu z agresorów. Okazało się, że młodzi napastnicy pili wcześniej alkohol...
Zgłoszenie o pobiciu 15-latka policjanci z Łomży otrzymali wczoraj wieczorem. Do zdarzenia miało dojść na jednym z boisk szkolnych w gminie Piątnica.
- Tam, policjanci zastali zgłaszającego razem z 15-letnim synem, który miał porwaną koszulkę. W ich towarzystwie był również 12-latek z uszkodzonymi okularami. Całej sytuacji nieopodal przyglądali się dwaj nieletni napastnicy. Okazało się, że są to bracia w wieku 13 i 15 lat - relacjonuje łomżyńska policja.
Policjanci wyczuli od chłopców alkohol.
- Kiedy na miejsce przyjechali ich rodzice, policjanci sprawdzili stan trzeźwości chłopców. Młodszy miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, a starszy 0,3. Jak ustalili policjanci bracia przyjechali rowerami na boisko, aby spotkać się z 15-latkiem. Pobili go, bo byli niezadowoleni, że pisał sms-y do dziewczyny, która podobała się 15-letniemu agresorowi. Gdy bracia wymierzali ciosy chłopakowi, w jego obronie stanął 12-letni kolega, który próbując powstrzymać napastników sam został uderzony.
Reklama
Teraz sprawą agresywnych braci zajmie się sąd rodzinny. Policjanci ustalają też skąd nieletni mieli dostęp alkoholu.