Omijał inne pojazdy stojące w kolejce, nie zatrzymał się na wezwanie i uciekał przed funkcjonariuszami. Kiedy został zatrzymany, okazało się, że jest pijany. 58-letni białoruski kierowca miał w organizmie ponad 1,35 promila alkoholu.
W miniony czwartek (14.04) funkcjonariusze KAS, którzy pełnili służbę w strefie buforowej dla tirów przed przejściem granicznym w Bobrownikach zauważyli białoruską ciężarówkę omijającą stojące w kolejce inne pojazdy. Jej kierowca zignorował wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się. Patrol, po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszył za ciężarówką.
- Funkcjonariusze KAS zatrzymali tira w okolicy pobliskiej stacji benzynowej. Od 58-letniego białoruskiego kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Na miejsce został wezwany patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ma w organizmie ponad 1,35 promila alkoholu - podaje podlaska KAS.
Reklama
Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Gródka. Białorusin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze musi liczyć się z surową karą.
Źródło: Podlaska KAS