Reklama

Pijany kierowca ciężarówki omijał auta stojące w kolejce

20/04/2022 08:30

Omijał inne pojazdy stojące w kolejce, nie zatrzymał się na wezwanie i uciekał przed funkcjonariuszami. Kiedy został zatrzymany, okazało się, że jest pijany. 58-letni białoruski kierowca miał w organizmie ponad 1,35 promila alkoholu.

W miniony czwartek (14.04) funkcjonariusze KAS, którzy pełnili służbę w strefie buforowej dla tirów przed przejściem granicznym w Bobrownikach zauważyli białoruską ciężarówkę omijającą stojące w kolejce inne pojazdy. Jej kierowca zignorował wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się. Patrol, po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszył za ciężarówką.



- Funkcjonariusze KAS zatrzymali tira w okolicy pobliskiej stacji benzynowej. Od 58-letniego białoruskiego kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Na miejsce został wezwany patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ma w organizmie ponad 1,35 promila alkoholu - podaje podlaska KAS.
 

Reklama

Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Gródka. Białorusin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze musi liczyć się z surową karą.

Źródło: Podlaska KAS

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości