Reklama

Po raz kolejny obcokrajowcy próbowali sforsować granicę

29/11/2021 11:08

Wczoraj (28.11) wieczorem grupa obcokrajowców próbowała sforsować polsko-białoruską granicę. Do zdarzenia doszło na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku

Na polską stronę próbowała przedostać się grupa 33 osób. 

"Cudzoziemcy niszczyli ogrodzenie znajdujące się na granicy oraz rzucali kamieniami w stronę polskich służb. Białoruscy żołnierze towarzyszyli agresywnej grupie, używali latarek i lasera. W czasie próby forsowania granicy grupa cudzoziemców zdołała przekroczyć zaporę, przy użyciu specjalnie przygotowanej drewnianej kładki. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom wszystkich służb zaangażowanych w ochronę polskiej granicy wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa" - czytamy w relacji Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Reklama

Minionej doby tj.28.11 granicę polsko-białoruską próbowały przekroczyć 92 osoby. Funkcjonariusze SG wydali 7 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. 

 zdj. POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości