Wczoraj (28.11) wieczorem grupa obcokrajowców próbowała sforsować polsko-białoruską granicę. Do zdarzenia doszło na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku
Na polską stronę próbowała przedostać się grupa 33 osób.
"Cudzoziemcy niszczyli ogrodzenie znajdujące się na granicy oraz rzucali kamieniami w stronę polskich służb. Białoruscy żołnierze towarzyszyli agresywnej grupie, używali latarek i lasera. W czasie próby forsowania granicy grupa cudzoziemców zdołała przekroczyć zaporę, przy użyciu specjalnie przygotowanej drewnianej kładki. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom wszystkich służb zaangażowanych w ochronę polskiej granicy wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa" - czytamy w relacji Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Reklama
Minionej doby tj.28.11 granicę polsko-białoruską próbowały przekroczyć 92 osoby. Funkcjonariusze SG wydali 7 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.
zdj. POSG