Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali BMW, którego wartość szacowana jest na 350 tys. zł. Samochodem podróżował obywatel Białorusi. Auto nielegalnie zabrane zostało z Niemiec.
W środę (22.06) do Polski przez drogowe przejście graniczne w Bobrownikach chciał przejechać obywatel Białorusi. Podróżował BMW.
- Przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że kontrolowany samochód figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terytorium Niemiec - poinformowała Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
30-letni kierowca został zatrzymany. Wartość odzyskanego BMW X5 z 2019 roku oszacowano na 350 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Gródka.
Od początku roku podlascy pogranicznicy odzyskali 7 pojazdów. Łącznie są one warte ponad 1,3 mln zł.
Źródło: POSG oprac.mylomza.pl