Reklama

Podlaska KAS zatrzymała kilkadziesiąt ton odpadów

23/06/2022 07:54

Podlaska KAS zatrzymała nielegalny transport 26 ton odpadów komunalnych. Ciężarówka miała przewozić złom.

Z relacji KAS wynika, że funkcjonariusze z Budziska skontrolowali ciężarówkę w pobliżu polsko-litewskiej granicy.

"Zgodnie z dokumentami i zgłoszeniem w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) miała przewozić z Niemiec na Litwę złom stalowy. Podczas kontroli okazało się, że w naczepie znajdowało się 26 t odpadów komunalnych. Za nieprawidłowe zgłoszenie przewozu odpadów w systemie SENT Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku nałoży na przewoźnika 10 tys. zł kary pieniężnej" - czytamy.

Reklama

Dodatkowo, zgodnie z kodeksem karnym, organizatorom nielegalnego transportu odpadów grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

zdj. IAS Białystok

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości