Kierowcy musieli dzisiaj wstać nieco wcześniej. Skrobaczki poszły w ruch. Zaczęły się przymrozki. I trzeba się do nich na nowo przyzwyczaić.
Poniedziałkowy (11.10) poranek przywitał nas przymrozkiem. Przy gruncie były to nawet –3°C. Jak podaje IMGW, w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie 13°C. Synoptycy prognozują także zachmurzenie całkowite przez niemal cały poniedziałek. Ciśnienie wyniesie 1018 hPa. Porywów wiatru nie musimy się obawiać.
A co wydarzy się w kolejnych dniach?
Od wtorku do czwartku niższe temperatury, dużo chmur i opady deszczu w całym kraju. W Łomży będą one miały charakter przelotny, a temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 12°C. W nocy możliwe przymrozki, wysoko w górach możemy spodziewać się opadów śniegu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem. W dzień temperatura maksymalna od 8°C do 13°C, na Podhalu około 6°C. Wiatr początkowo słaby, w środę i czwartek okresami umiarkowany i porywisty. Będzie wiał z zachodu i północnego zachodu.