Ponad 100-osobowa grupa cudzoziemców próbowała sforsować polsko-białoruską granicę - informuje Straż Graniczna.
Do zdarzenia doszło na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży. Podczas ataku, służby białoruskie oślepiały polskich funkcjonariuszy i żołnierzy laserami i stroboskopem. Dwóch żołnierzy Wojska Polskiego zostało niegroźnie poszkodowanych.
Wczoraj (26.11) granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 206 osób. Za pomocnictwo strażnicy graniczni zatrzymali 7 cudzoziemców: 6 obywateli Gruzji i 1 obywatela Rosji.
zdj. SG