Wczoraj łomżyńscy mundurowi skontrolowali ponad 700 kierowców. Okazało się, że 4 z nich było pijanych.
We wtorek (16.08) łomżyńscy policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. W sumie skontrolowali trzeźwość 703 kierowców. Niestety okazało się, że czterech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę na "podwójnym gazie". Punkty kontrole zorganizowane były w Piątnicy Włościańskiej oraz na ulicy Wojska Polskiego i Meblowej w Łomży.
- Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany tuż po 5 w Piątnicy Włościańskiej. Badanie alkomatem 41-letniego kierowcy daf-a wykazało prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym zatrzymanym był jadący ulicą Meblową w Łomży kierowca volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu makowskiego jest w stanie po użyciu alkoholu. 46-latek miał w organizmie ponad 0,2 promila alkoholu. Godzinę później na punkcie kontrolnym na ulicy Wojska Polskiego został zatrzymany kierowca volkswagena. 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego jechał mimo, że badanie alkomatem wykazało u niego w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu. Ostatnim z zatrzymanych był 60-letni mieszkaniec gminy Piątnica. Mężczyzna jechał swoim mitsubishi przez Piątnicę Włościańską. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Wszystkim kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. Teraz 46-latek odpowie za popełnione wykroczenia, a pozostali za przestępstwo.
Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci łomżyńskiej drogówki od początku roku do połowy sierpnia zatrzymali 79 osób za jazdę pod wpływem alkoholu oraz 46 osób kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu.
Źródło: KMP Łomża