89-letni mieszkaniec Łomży stracił 6 tys. zł. Zaufał rzekomemu pracownikowi opieki społecznej. Senior miał dostać sporą sumę pieniędzy w ramach unijnego programu.
Do mieszkania 89-latka z Łomży zapukał mężczyzna, który twierdził, że jest pracownikiem opieki społecznej. Poinformował starszego człowieka, że został on wytypowany do unijnego programu. Dzięki temu miał zdobyć sporą sumę pieniędzy.
- W celu sfinalizowania wszystkich formalności senior wpuścił go do domu. Kiedy oszust poprosił seniora o dowód osobisty, ten wyszedł do kuchni po dokumenty. W tym czasie, prawdopodobnie, rzekomy pracownik socjalny przejrzał szafki oraz szuflady i zabrał znajdującą się w nich gotówkę. Jak senior wrócił do pokoju, oszust w pośpiechu zerknął na dokument i od razu wyszedł. 89-latek zorientował się, że padł ofiarą oszusta, kiedy zobaczył otwartą szufladę, a w niej brak 6 tys. zł. Zaniepokojony senior skontaktował się z synem, a ten powiadomił policjantów - podaje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Mundurowi przypominają jednocześnie, żeby nie przechowywać w domu dużych kwot i unikać podejrzanie korzystnych ofert.
Źródło: KMP Łomża