Reklama

Próbowała przewieźć w walizce 18 tys. euro. Musiała zapłacić 10 tys. zł mandatu

27/06/2022 14:34

Kobieta jechała z Białorusi do Polski. W swojej walizce ukryła dewizy - 18 tys. euro. Teraz musi zapłacić 10 tys. zł mandatu.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Bobrownik skontrolowali bagaż jednej z pasażerek autokaru jadącego z Białorusi do Polski. W jej walizce mundurowi znaleźli 18 tys. euro, które kobieta próbowała nielegalnie przewieźć do naszego kraju. Za brak obowiązkowego zgłoszenia przywozu pieniędzy powyżej 10 tys. euro pasażerka autokaru została ukarana mandatem w wysokości 10 tys. zł.

Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Źródło: Podlaska KAS

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości