Kobieta jechała z Białorusi do Polski. W swojej walizce ukryła dewizy - 18 tys. euro. Teraz musi zapłacić 10 tys. zł mandatu.
Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Bobrownik skontrolowali bagaż jednej z pasażerek autokaru jadącego z Białorusi do Polski. W jej walizce mundurowi znaleźli 18 tys. euro, które kobieta próbowała nielegalnie przewieźć do naszego kraju. Za brak obowiązkowego zgłoszenia przywozu pieniędzy powyżej 10 tys. euro pasażerka autokaru została ukarana mandatem w wysokości 10 tys. zł.
Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.
Źródło: Podlaska KAS