Reklama

Protestu ojców w Łomży ciąg dalszy

20/11/2015 14:34

Na 30 listopada organizatorzy poprzedniego (4 listopada) marszu protestacyjnego wobec działań organów sądu i prokuratury zapowiedzieli kolejną manifestację w Łomży. Termin ten nie przypadkowo zbiega się z terminem rozprawy apelacyjnej przed Sądem Okręgowym w Łomży, w której występować będzie jako oskarżony Paweł Ch.

Poprzednia rozprawa, zaplanowana na 4 listopada została odroczona ze względu na "nie stawienie się oskarżonego". Owo nie stawienie się spowodowane jednak było nie złą wolą Pawła Ch., a zatrzymaniem go przez Policję. Tego dnia mężczyzna pojechał do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku, gdzie złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kilka osób. Wśród nich znalazły się m.in. sędzia Sądu Okręgowego w Łomży, prokurator, biegły psycholog i inni (jesteśmy w posiadaniu kopii tego dokumentu).

- Po powrocie dziwnym trafem po 10 min zostałem aresztowany podobno na podstawie listu gończego wystawionego 27 sierpnia - mówi Paweł Ch. i wskazuje, że w tym czasie był już zatrzymany w Zurichu.

Reklama

Kolejna rozprawa w Sądzie Okręgowym w Łomży wyznaczona została na 30 listopada i na ten dzień Stowarzyszenie DzielnyOjciec.PL zgłosiło już w Urzędzie Miejskim w Łomży następną manifestację. Jak piszą organizatorzy, protestować będą "przeciw dyskryminacji ojców w życiu własnych dzieci i systemowej represji" oraz "bezprawiu tutejszego wymiaru sprawiedliwości i matactw w prokuraturze, nadużywaniu i wykorzystywaniu pozycji służbowej do osiągania swoich celów, sprzecznych z interesem społecznym, a mających na celu utrwalanie władzy".

Jeśli nic się do czasu procesu nie zmieni. Paweł Ch. wystąpi w nim z wolnej stopy, ponieważ sąd odrzucił 16 listopada wniosek Prokuratury o przedłużenie tymczasowego aresztowania i po 14 dniach Paweł Ch. opuścił Zakład Karny w Czerwonym Borze. W tej sprawie działacze stowarzyszenia także jednak widzą nieprawidłowości. Chodzi o to, że w zawiadomieniu o terminie rozprawy apelacyjnej datowanym na 4 listopada, skierowanym do oskarżonego znalazła się informacja, że zostanie on doprowadzony na nią z Zakładu Karnego. Tymczasem Paweł Ch. aresztowany został jedynie na dwa tygodnie, zatem do 17 listopada. Ojcowie pytają, na jakiej podstawie sąd założył, że ten areszt zostanie przedłużony, skoro nawet nie było jeszcze takiego wniosku z Prokuratury.

Reklama

Sprawa ma tak wiele wątków, że trudno je wszystkie opisać w jednym artykule. Z całą pewnością w interesie wszystkich stron byłoby dokładne i szczegółowe wyjaśnienie każdego z nich. Zdaniem Pawła Ch. i wspierających go innych ojców łomżyński wymiar sprawiedliwości nie będzie jednak w stanie zrobić tego samodzielnie. Dlatego skierowane zostały pisma do instytucji międzynarodowych, w tym do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Komisarza Praw Człowieka ONZ, a także do Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości