Kontrola drogowa w Łomży zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy, który przewoził używane samochody z Niderlandów na Litwę. Poruszał się nie rejestrując czasu pracy.
Transport został zatrzymany w czwartek (8.09) na DK61 w Łomży.
- W toku kontroli ustalono, że kierowca poruszał się m. in. w dniu kontroli bez wymaganej rejestracji przy użyciu tachografu. Łącznie kierowca bez rejestracji czasu pracy w ciągu ostatnich dwóch dni pokonał 1407km z terenu Holandii do Polski. Takie działania kierowcy zawodowego miały na celu ukrycie rzeczywistych rodzajów aktywności i stanowiły nie tylko przejaw nieuczciwej konkurencji, ale przede wszystkim są zagrożeniem bezpieczeństwa na drodze dla wszystkich uczestników ruchu - informuje WITD w Białymstoku.
Reklama
Kierowca został ukarany mandatami na kwotę 2150 zł i trzymiesięczną utratą prawa jazdy. Jednocześnie inspektorzy wydali szoferowi pokwitowanie uprawniające do kierowania w okresie 72 godzin, aby umożliwić mu opuszczenie terytorium RP. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na łączną kwotę 5150 zł.
zdj. WITD Białystok