Reklama

Przydrożne drzewa. Można je sobie bezpłatnie wyciąć

28/09/2021 11:14

Topola, kasztanowiec, lipa, jesion i inne drzewa przydrożne czekają na wycinkę. Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży odda je bezpłatnie. Pod warunkiem, że chętni na takie pozyskiwanie drewna, zajmą się zarówno samą wycinką, jak i uprzątnięciem miejsca, w którym była ona dokonywana.

Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży poinformował o możliwości nieodpłatnego nabycia drzew na pniu rosnących w pasach drogowych dróg powiatowych w zamian za poniesiony nakład pracy i uprzątnięcie terenu związane z wycinką. Co to oznacza w praktyce? 

Drzewa są przekazywane na podstawie zawartej umowy. Samemu trzeba dokonać wycinki i na własny koszt. Do tego dochodzi m.in. zabezpieczenie i oznakowanie terenu przyległego na czas wycinki drzew i uprzątnięcie gałęzi. A jeżeli coś pójdzie nie tak, trzeba wypłacić odszkodowania za ewentualne szkody wyrządzone podczas wycinki. 

Reklama

Drzewa mogą być wycinane do 20 grudnia. Można je oglądać w obecności przedstawiciela ZDP w dni robocze w godz. 8:00-14:00.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości