- Czekamy na decyzję Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i czekamy na dostawę szczepionek - mówi wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski. Łomżyński punkt szczepień masowych o dużej wydajności ma zostać uruchomiony w budynku Szkoły Podstawowej nr 1.
Do tej pory w kraju powstało 16 pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych, które przyspieszają Narodowy Program Szczepień. Docelowo w całej Polsce będzie ich ponad 600.
Taki punkt ma powstać również w Łomży. Miasto planuje uruchomić go w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, a wykonywaniem szczepień zajmie się personel Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wczoraj (20.04) obiekt został skontrolowany przez pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy sprawdzali, czy miejsce spełnia oczekiwania ustawowe i rządowe.
- Z informacji, które uzyskałem wynika, że nasza propozycja została wysoko oceniona - mówi wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski. - W tej chwili tylko i wyłącznie czekamy na decyzję Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, czekamy na dostawę szczepionek i na to, żeby nasz punkt został uruchomiony.
W łomżyńskim punkcie szczepień swoją dawkę będzie mogło przyjąć około 500 osób dziennie.