Reklama

Punkt szczepień masowych w "Jedynce".  Kiedy ruszą szczepienia?

21/04/2021 08:55

​​​​​​​- Czekamy na decyzję Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i czekamy na dostawę szczepionek - mówi wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski. Łomżyński punkt szczepień masowych o dużej wydajności ma zostać uruchomiony w budynku Szkoły Podstawowej nr 1.

Do tej pory w kraju powstało 16 pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych, które przyspieszają Narodowy Program Szczepień. Docelowo w całej Polsce będzie ich ponad 600.

Taki punkt ma powstać również w Łomży. Miasto planuje uruchomić go w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, a wykonywaniem szczepień zajmie się personel Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Wczoraj (20.04) obiekt został skontrolowany przez pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy sprawdzali, czy miejsce spełnia oczekiwania ustawowe i rządowe.  

Reklama

- Z informacji, które uzyskałem wynika, że nasza propozycja została wysoko oceniona - mówi wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski.  - W tej chwili tylko i wyłącznie czekamy na decyzję Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, czekamy na dostawę szczepionek i na to, żeby nasz punkt został uruchomiony.

W łomżyńskim punkcie szczepień swoją dawkę będzie mogło przyjąć około 500 osób dziennie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości