Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę, który po wyjściu ze sklepu z całej siły kopnął siedzącego kota. Zwierzę upadło kilka metrów dalej. Częściowo straciło wzrok.
Do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów w powiecie ostrołęckim.
- W minioną niedzielę służby prasowe ostrołęckiej komendy policji znalazły w mediach społecznościowych film, na którym zarejestrowano mężczyznę, który znęcał się nad zwierzęciem. Na nagraniu widać było, jak mężczyzna po wyjściu ze sklepu z impetem kopnął kota. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę upadło kilka metrów dalej. Po zdarzeniu mężczyzna wsiadł do auta i odjechał. Film wywołał duże poruszenie wśród mieszkańców. Niestety w wyniku kopnięcia zwierzę doznało poważnych obrażeń ciała, w postaci licznych złamań i częściowej utraty wzroku. Znalazło się pod opieką weterynarza – relacjonuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Reklama
Policjantom udało się ustalić tożsamość podejrzanego o przestępstwo. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego.
- Akcja jego zatrzymania została przeprowadzona przez policjantów z Myszyńca wczoraj na jednej z posesji powiatu szczycieńskiego. Na widok policjantów 31-latek przeskoczył ogrodzenie z drutu kolczastego i rzucił się do ucieczki. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna został zatrzymany. Przetransportowano go do ostrołęckiej komendy policji i osadzono w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś mężczyzna usłyszy zarzut z Ustawy o ochronie zwierząt. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu. – dodaje kom. Żerański.
Reklama
zdj. KMP w Ostrołęce