Reklama

Rejs uczniów z Wety Pogorią po Morzu Śródziemnym [FOTO]

17/12/2015 06:54

Arkadiusz Kryński z klasy III F i Damian Zalewski z II e wraz z wicedyrektorem Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży Pawłem Piwowarskim uczestniczyli w rejsie Pogorią. Rejs po Morzu Śródziemnym odbył się na przełomie listopada i grudnia.

Arek, Damian i p. Piwowarski odwiedzili następujące porty: Liworno, Calvi, Portovenere, Santa Margarita Ligure, San Remo i łącznie przebyli 327 mil drogą morską. Arek wspomina pobyt na Pogorii jako "najwspanialsze doświadczenie w życiu, mimo choroby morskiej. Poznani ludzie stali się przyjaciółmi. Wspólnie spędzony czas wśród błękitnej wody i strzelistych gór pokrytych śniegiem, wspólne wachty, nauka węzłów i stawianie masztów były prawdziwą przygodą". Co warto dodać, była to przede wszystkim ciężka praca i nowe doświadczenia.

Pogoria to pierwszy, duży żaglowiec zbudowany w latach 80 XX wieku. Ma wymiary: długość kadłuba 40,9 m, wysokość 33,5 m.

Reklama

Rejs zorganizowany został w ramach propagowania idei żeglarstwa przez STS Pogoria. Uczniowie Wety mogli uczestniczyć jako jedna z trzech zaproszonych z Łomży ekip rejsu Pogorią w dniach 28 listopada – 6 grudnia 2015 roku.

Jak twierdzą zgodnie nasi uczniowie - za Pogorią już tęsknią.

Tekst Magdalena Budziszewska, zdjęcia Paweł Piwowarski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości