W siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zakładu Energetyki Cieplnej w Kartuzach. Goście mogli zapoznać się z efektami skutecznych działań łomżyńskiego MPEC-u.
Przedstawicieli kartuskiej ciepłowni interesował projekt dotyczący obniżenia parametrów sieci ciepłowniczej. Jego założenia są zbliżone do planów ciepłowni w Kartuzach, która również zamierza prowadzić działania zmierzające do poprawy efektywności energetycznej. Goście MPEC-u chcieli dowiedzieć się jakie były pierwsze założenia projektowe, jak wygląda realizacja projektu w Łomży i jakie efekty udało się już uzyskać.
- Nasza branża ciepłownicza charakteryzuje się tym, że nie wchodzimy sobie w drogę, czyli jest to taki naturalny monopol i korzystamy z tych doświadczeń, staramy się dzielić tą wiedzą - mówi Marek Dawidowski, prezes zarządu ZEC SPEC-PEC w Kartuzach.
Reklama
Poprzez efektywność energetyczną można przeciwdziałać rosnącym cenom ciepła. Z zestawienia przygotowanego przez MPEC wynika, że chociaż w Polsce rosną ceny m.in. prądu i gazu, to w Łomży ceny za ciepło pozostają bez zmian i są nawet jednymi z najniższych w kraju.