Reklama

Rusza drugi Budżet Obywatelski. Miasto zostanie podzielone na trzy strefy!

10/07/2014 10:40

Prezydent rozliczył się z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego i poinformował, że trwają prace nad budżetem na kolejny rok. Cały harmonogram jest już ściśle przygotowany, od 14 lipca będą prowadzone konsultacje społeczne nad nowym regulaminem.

Wybrana została już firma, która zrealizuje zwycięskim projekt tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, czyli plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 15 w Łomży. Będzie on w całości zrealizowany w sierpniu. Znajdzie się tam zestaw zabawowy m.in. kratownica, huśtawki, pociąg z wagonami, domek z zagrodą, 4 ławki i dwie piaskownice.

- Uzyskaliśmy pewne oszczędności, które przenosimy na drugi projekt, który wykona MPGKiM w Łomży - poinformował prezydent Mieczysław Czerniawski. Na projekt modernizacji alei między ul. Reymonta i Prusa oraz włączony z innego projektu remont chodnika po jednej stronie ul. Niemcewicza przeznaczono 239 tyś. zł. Przypominamy, że scena została już zakupiona przez miasto.

Reklama

Prace nad nowym Budżetem Obywatelskim trwają. Został już powołany zespół koordynacyjny, który wraz  z radami osiedli opracował regulamin. Główna zmiana dotyczy podziału miasta na 3 strefy: Centrum, Południe i Łomżyca tak, aby każda miała szansę na realizację inicjatyw.

Decyzja dotycząca kwoty ostatecznie zostanie podjęta we wrześniu, jednak prezydent zapewnia, że będzie proponował większą sumę niż w tym roku.

Oto harmonogram prac nad nadchodzącym Budżetem Obywatelskim:

14 lipca- konsultacje społeczne nt. regulaminu

Reklama

Początek sierpnia - kampania informacyjna i przygotowywanie zadań przez mieszkanców

II połowa sierpnia - zgłaszanie zadań

II połowa września - głosowanie

30 września - wyniki

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości