Reklama

Samorządowe becikowe. Około 400 świadczeń w ubiegłym roku

03/01/2022 15:00

2021 r. był 6. rokiem wypłacania samorządowego becikowego. W minionym roku trafiło ono do 413 rodzin. Z kolei od momentu wprowadzenia, jednorazowe świadczenie odebrało ponad 2600 opiekunów nowonarodzonych dzieci.

W ubiegłym roku becikowe w Łomży odebrało 413 rodzin. 500 zł oraz wyprawkę (kocyk z logo Łomży oraz karta rodzinna wraz z pakietem 600 minut do wykorzystania w Parku Wodnym) miasto przyznaje od 2016 r. W 2017 r. padł rekord, wówczas wypłacono ponad 600 świadczeń.

- Samorządowe becikowe jest jedną z form wsparcia mieszkańców Łomży. Poprzez to świadczenie, a także remonty szkół, przedszkoli, czy chociażby budowę placów zabaw rozwijamy politykę prorodzinną w naszym mieście – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, z którego inicjatywy wypłacane jest becikowe.

Reklama

Wnioski o samorządowe becikowe należy składać w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Polna 16 (tel. 86 2166319), od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15.30, nie później niż przed upływem 12 miesięcy od narodzin dziecka.

Natomiast wyprawkę dla noworodka mieszkańcy Łomży, których dziecko przyszło na świat w łomżyńskim szpitalu, można odebrać w Urzędzie Stanu Cywilnego, podczas nadawania dziecku numeru PESEL. Osoby mieszkające w naszym mieście, których dzieci urodziły się w innej miejscowości, wyprawki otrzymają w Kancelarii Prezydenta Miasta (pok. 122), po okazaniu dokumentu potwierdzającego nadanie dziecku numeru PESEL. Ponadto rodzicie dzieci urodzonych w Łomży otrzymują w USC "Niebieskie Pudełka", w których znajdują się poradniki dla rodziców oraz próbki produktów dla noworodków i młodych matek.

Reklama

 

Źródło: UM Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości