Reklama

Seniorzy wejdą do lokalu wyborczego poza kolejnością?

03/07/2020 07:20

Możliwe, że podczas drugiej tury wyborów prezydenckich osoby po 60-tce, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi i osoby niepełnosprawne, będą miały prawo wejść do lokalu wyborczego poza kolejnością. Wczoraj pojawił się projekt takiego rozporządzenia.

Wprowadzenie w zaleceniach sanitarnych ułatwień m.in. dla osób starszych zapowiedział już w środę minister Łukasz Szumowski.

"Wiemy, że jest temperatura wysoka, często jest duszno, wilgotno, są burze, są deszcze. Chcemy, żeby osoby starsze, osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży czy osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością, żeby nie musiały stać, narażać się na różne warunki atmosferyczne" - powiedział Szumowski.  "Polacy chcą decydować o tym najważniejszym akcie, jakim jest akt wyborczy, więc chcemy im to ułatwić, szczególnie tym starszym osobom, które potrzebują pomocy czy nie bardzo mogą stać w kolejce" - dodał.

Reklama

Czy tradycyjne głosowanie będzie bezpieczne? Szef resortu zdrowia stwierdził na antenie TVP Info, że "pójście do wyborów jest bezpieczniejsze niż pójście do sklepu" 

"Patrząc na zachowanie Polaków w lokalach wyborczych, patrząc na ten reżim sanitarny, te oczekiwanie na wejście do lokalu, jestem przekonany, że pójście do wyborów jest bezpieczniejsze niż pójście do sklepu". "Myślę, że naprawdę można z pełnym przekonaniem pójść do tych wyborów" - ocenił.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. W ponownym głosowaniu kandydują Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Uzyskali oni w ostatnią niedzielę najwięcej głosów wyborców. Na Prezydenta Rzeczypospolitej wybrany zostanie ten kandydat, który 12 lipca otrzyma ich więcej. 

Reklama

Załączniki
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości