Reklama

Spał w nieoświetlonym aucie na S61! "Policjanci wyczuli od niego alkohol"

17/06/2022 12:10

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na S61 zaparkowany jest nieoświetlony samochód. Za jego kierownicą spał mężczyzna. 48-latek odpowie teraz za popełnione wykroczenia, kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i znieważenie funkcjonariusza. Niewykluczone, że przedstawiony zostanie mu też zarzut prowadzenia samochodu po alkoholu.

W środę, tuż przed 23 policjanci z KMP w Łomży otrzymali zgłoszenie, że na S61 zaparkowany jest nieoświetlony samochód. Zgłaszający dodał, że auto stwarza zagrożenie w ruchu. Przybyły na miejsce patrol zauważył stojące na poboczu nieoświetlone daewoo.

- Jak się okazało, w samochodzie, za jego kierownicą spał mężczyzna. Chwilę później, w trakcie rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego alkohol. Przypuszczenia mundurowych potwierdził alcoblow, którego lampka zaświeciła się na czerwono. Ponieważ mężczyzna odmówił dalszych badań na zawartość alkoholu w organizmie, pobrana została mu krew - relacjonuje policja.

Reklama

Policjanci sprawdzili 48-latka s systemach. Okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego daewoo nie ma aktualnych badań technicznych oraz OC.

- Dodatkowo, wobec jednego z policjantów, kierowca użył wulgarnych słów. 48-latek został więc zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia podejrzewany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i znieważenia funkcjonariusza, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 48-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

Reklama

Polija nie wyklucza, mężczyźnie przedstawiony zostanie też zarzut prowadzenia samochodu po alkoholu.

zdj. ilustracyjne

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości