2 osoby zginęły, 3 mają poważne problemy zdrowotne. To bilans wypadku do jakiego doszło nieco ponad 2 tygodnie temu na S8. Kierowca, który wjechał w busa stojącego na poboczu, nie przyznaje się do winy,
12 grudnia w miejscowości Żabikowo Rządowe (pow. zambrowski) doszło zderzenia samochodu ciężarowego z busem. Zginęły dwie osoby. Byli to obywatele Mołdawii. Natomiast 3 kolejne osoby doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (m.in. krwotoku wewnętrznego głowy, złamania kręgosłupa oraz żeber). Zobacz też: Dwie osoby nie żyją po wypadku na S8. Wyznaczono objazd przez Łomżę! [FOTO]
Prokuratura Okręgowa w Łomży nadzoruje śledztwo przeciwko Sebastianowi R. Miał on nie zachować należytej ostrożności podczas jazdy, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W efekcie najechał na tył stojącego na poboczu mercedesa sprintera.
- Podejrzany Sebastian R. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, które pozostają w sprzeczności z dotychczas zgromadzonym w toku śledztwa materiałem dowodowym - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Łomży.
Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Do 22 grudnia miał wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł i wyjść na wolność. Łomżyńscy śledczy nie otrzymali jeszcze informacji czy podejrzany dotrzymał tego terminu.
Fot. KW PSP Białystok