Reklama

Stacja paliw w Piątnicy. Migranci i kurierzy zatrzymani [FOTO] AKTUALIZACJA

22/11/2021 14:50

Po raz drugi cudzoziemcy wpadli w Piątnicy. Tym razem zatrzymani zostali nie tylko kurierzy, ale też ich pasażerowie.

Kolejni cudzoziemcy wpadli w Piątnicy, w krótkim czasie. W minioną sobotę (20.11) łomżyńska policja zatrzymała w nocy kurierów nielegalnych imigrantów. Więcej: Wpadli w Piątnicy. To prawdopodobnie kurierzy nielegalnych imigrantów [FOTO]

Dzisiaj (22.11) natomiast, po godz. 9:00, namierzona została grupa cudzoziemców. Przemieszczali się dwiema osobówkami. Mundurowi zatrzymali ich na stacji benzynowej. Na miejscu pojawiło się 8 policyjnych radiowozów.

[AKTUALIZACJA]

- Policjanci zatrzymali 2 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to obywatele Uzbekistanu. W skodach chcieli przewieźć 8 obywateli Iraku - mówi Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Reklama

Nieoficjalnie mówi się też o tym, że jeden z kierowców mógł być pod wpływem narkotyków. Jednak mundurowi, ze względu na to, że z zatrzymanymi cały czas prowadzone są czynności, nie potwierdzają tych doniesień. Po zakończeniu policyjnego postępowania mężczyźni zostaną przekazani straży granicznej.

Za kierownicami dwóch skód na mazowieckich tablicach rejestracyjnych siedzieli 35-letni i 21-letni obywatele Uzbekistanu. 

Jednego z ośmiu Irakijczyków policjanci znaleźli zamkniętego w bagażniku osobówki. Mężczyźni byli wycieńczeni, głodni i spragnieni. Mundurowi podali im wodę do picia, a po przewiezieniu do budynku komendy zapewnili również ciepły posiłek. Żaden z pasażerów nie potrzebował pomocy medycznej i ostatecznie zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Kierowcy trafili do policyjnego aresztu, a ich samochody na parking dowodów rzeczowych. Teraz odpowiedzą za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości