Reklama

Stawka żywieniowa w żłobkach miejskich wyniesie 7 zł.

09/07/2014 10:37

Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę o stawce żywieniowej w żłobkach. Ta ma wynieść 7 złotych dziennie.

Komisja Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Kulturowego 7 lipca 2014 roku również jednogłośnie zaakceptowała uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka w żłobkach prowadzonych przez Miasto Łomża, wysokości maksymalnej opłaty za wyżywienie oraz warunków zwolnienia z opłat.

Dyskusji nad tym punktem nie było, za głosowało 20 radnych.

Uchwała ustanawia, że maksymalna dzienna stawka żywieniowa dla dziecka w miejskich żłobkach to 7 złotych. Ponadto godzina to koszt 1 złotówki, zarówno do 10 godzin pobytu dziecka jak i po ich przekroczeniu. Radni również zaakceptowali, że rodziny dziecka uczestniczące w programie „Karta Dużej Rodziny” mają obniżoną o 50% opłatę za pobyt w żłobku.

Reklama

Żłobki przy ul. Studenckiej 13 i Spółdzielczej 8 (przy przedszkolach nr 4 i 8), zostały utworzone na wniosek Prezydenta Miasta Łomży, Mieczysława Czerniawskiego. Wsparcie finansowe pozyskano z programu „Maluch 2014”. Żłobki swoją pracę zaczną 1 września 2014 rok. Przyjmowane są do nich dzieci od 20 tygodni do 3 roku życie z terenu całego miasta. Zapisy dzieci będą prowadzone przez cały rok. W sumie przygotowano 53 miejsca dla najmłodszych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości